Rozhovor s Richardom Scutarim – 2. časť

Posted: 28 februára, 2012 in osobnosti

7) Aký je momentálny stav ohľadom Tvojho možného podmienečného prepustenia?

4.ho septembra 2002, som podal žiadosť o dodržiavanie mojich práv a napadol 15 ročný verdikt od komisie pre podmienečné prepustenie. Odpovedali mi 15. novembra 2002 a ja som podal sťažnosť 6. júna 2002. Odvtedy v mojom prípade nenastal nijaký pokrok. Predpokladám, že sudca má ťažkosti so zamietnutím mojich podaní. V prípade dvoch z podaní doručených komisii pre podmienečné prepustenie použili moje obvinenia z Bergovej vraždy a poburovania na zamietnutie môjho podmienečného prepustenia. Ako som uviedol vyššie, v oboch prípadoch som bol uznaný za nevinného. Predpokladám, že komisia pre podmienečné prepustenie určí nové pojednávanie, kde nebude možné použiť nič z predchádzajúcich oslobodzujúcich rozsudkov voči mne. Normálne by to znamenalo prepustenie na podmienku. Keďže som však biely nacionalista, nemám nárok na bežné zaobchádzanie. Komisia pre podmienečné prepustenie mi stanoví nové pojednávanie, kde použijú ďalšie falošné dôvody, porušia vlastné pravidlá a celý proces začne odznovu. Môže to trvať dlhé roky.

8) Prosím popíš Tvoje súčasné podmienky v akých žiješ.

Som v pred-prepúšťacej fáze ADX (väzenie s maximálnou ostrahou). To slovo pred-prepúšťacou neznamená prepustenie na slobodu, ale preradenie do bežného väzenia. Táto pred-prepúšťacá fáza je jedna z najznesiteľnejších aké som zažil od môjho zajatia. Aj keď je tu 32 ciel, nikdy tu nie je viac ako 24 väzňov. Drogy v ADX neexistujú, takže tu nie sú problémy, ktoré feťáci spôsobujú. Každý sa snaží dostať do bežného väzenia, takže každý sa snaží vychádzať. Aj keď sú v ADX držaní najnásilnejší väzni federálneho systému, bola tu len jedna bitka a ani jedno pobodanie odkedy som tu.
Počas tejto pred-prepúšťacej fázy by sem mali byť tak blízko režimu v normálnom väzení ako je to možné. Vetre mi, že je veľký rozdiel medzi ADX a množstvom voľného pohybu v normálnom väzení. Dvere cely sa otvárajú o 6:00 na 5 minút a potom každú polhodinu, čo nám umožňuje sa trochu pohybovať a vyjsť na priestranstvo pred našimi celami. Sme zavretí v našich celách od 16:00 do 20:00 a potom na noc o 21:30. Priestranstvo na poschodí je asi 25 stôp široké a asi 100 stôp dlhé. Je tam hrazda, bradlá, šesť stolov a dve sprchy na každom z dvoch poschodí. Chýba mi sprcha, ktorú som mal predtým vo svojej cele, ale aj tak mám peknú celu. Je 7 stôp široká, 11,5 vysoká s pevnou posteľou, k podlahe privevneným stolom a stoličkou, jednou poličkou, kovovou skrinkou a kovovým záchodom a umývadlom. Mám tiež kábel s 10timi TV stanicami a 9timi rádio stanicami.
V tejto fáze jedávame všetky naše jedlá spoločne pri stoloch na chodbe okrem víkendov, kedy nám ich vozia v obedároch. Od pondelka do piatku musíme pol dňa pracovať vo väzenskej továrni. Jeden mesiac polovica z nás pracuje v ranných hodinách a druhá polovica v popoludňajších. Raz za mesiac sa to strieda. Prístup na čerstvý vzduch máme štyrikrát do týždňa počas polovice dňa, kedy nie sme v práci.
Okrem činností, ktoré som spomenul vyššie neopúšťame cely. S výnimkou jedla, práce a cvičenia trávim väčšinu svojho času v mojom súkromnom svete cely. Veľmi mi bude chýbať toto súkromie, keď otiaľto odídem.

9) Ako brala Tvoja rodina a Tvoji priatelia Tvoje uväznenie a aká je súčasná úroveň pomoci zvonku?

Moje uväznenie si vybralo daň na mojej rodine. Som stále v kontakte s matkou, bratom a jednou z mojich troch dcér. Pokiaľ ide o priateľov a známych, ktorých som poznal pred mojim zajatím, kontakty sú zväčša nulové. Väčšina vzala nohy na plecia a zmizla z dohľadu ZOG. Niektorí, ktorých podporu oceňujem ako vodcovia hnutia Bob Miles či Dr. Pierce odišli do Valhally. Ďalej Metzgerovci, ktorých podpora nikdy nezakolísala za tie roky, som v kontakte s veľmi málo ľuďmi ktorých som poznal predtým ako sa Order dostal na titulné stránky novín. Existujú ľudia z hnutia, ktorých som nikdy nevidel naživo, ale ktorí sa pre mňa za tie roky stali skoro rodinou. Na rozdiel od drvivej väčšiny väzňov som bol väčšinu posledných 17 rokov úplne izolovaný a nemal som možnosť zarobiť ani tých pár dolárov, ktoré platia väzňom, ktorí pracujú. Nech je to s podporou od hnutia ako chce, neviem čo by som robil bez nej.

10) Aké je Tvoje súčasné hodnotenie hnutia? Nejaké rady, myšlienky, kritika?

Hnutie v tejto krajine stratilo perspektívu a stáva sa len žartom na pobavenie našich nepriateľov. Je holým faktom, že existuje len jeden spôsob ako naša rada prežije. Je len jedna cesta, ktorou môže budúcnosť bielych detí prísť. Jediná šanca je ak rasa získa, akýmikoľvek prostriedkami, svoj vlastný priestor, inými slovami, našu vlastnú bielu domovinu. To je fakt. Všetky kecy, pózy a kričanie hesiel na tom nič nemenia. Je tu len jeden spôsob ako získať bielu vlasť, nanešťastie hnutie momentálne nemá odvahu sa rozhýbať v tomto smere.
Hnutie tvrdí, že ctí pamiatku Order, ale robí to naozaj? Keď si niečo ctíte, inšpiruje vás to. Celá existencia Order bola o získaní bielej domoviny na severozápade. Naraz všetky publikácie hnutia schvaľujú túto myšlienku. Dnes je to všetko o tom nepoštvať si ZOG, pretože by sa mohol naštvať a nedovoliť nám naše stretnutia a hudobné koncerty.
Pevne verím, že hnutie radšej bojuje medzi sebou ako so ZOG. Hádať sa medzi sebou je bezpečnejšie ako priniesť skutočné obete. Internetové vojny v chatovacích miestnostiach musia byť zavesené na klinec a malicherné hašterenie ukončené.
Nikdy som nestretol nikoho, s kým by som vo všetkom súhlasil na 100% a pochybujem, že niekedy stretnem. To ma nikdy neodradilo od práce s ostatnými na dosiahnutí spoločného cieľa. Order bol zložený z členov, ktorí prišli zo všetkých frakcií hnutia, ktoré v tom čase existovali. Zvážte to a spravte si obraz o rôznych frakciách hnutia ako o otvorenej dlani s prstami. Niektoré prsty sú väčšie a silnejšie ako ostatné, ale stále sú súčasťou celku. Každý sám o sebe by sa dal ľahko zlomiť, ale keď sa spolu spoja v päsť, stanú sa mocnou zbraňou. Dnes je rasové hnutie ako tá otvorená dlaň. Ale na rozdiel od prstov na rukách ktoré prajú jeden druhému rôzne časti hnutia sa neustále vzájomne napádajú. To je známka slabosti a len dáva našim nepriateľom dôvod sa smiať.
Nikto z hnutia nesmie uviaznuť v útokoch na našich vodcov, organizácie, stratégie, náboženstvo, presvedčenie atď. rôznych častí hnutia len preto, že s niečím nesúhlasí. Všetky tieto problémy sa napravia keď vyhráme. V tejto chvíli je každý z nás prst tej ruky a každý prebúdza časť mozgu mŕtvych bielych más, ktoré by nebolo možné dosiahnuť uným prístupom. Pritom každý prst prispieva k sile päste, bude to spolupráca týchto rôznych skupín a nie stratégie ich vodcov, ktoré vytvoria novú sieť potrebnú na stvorenie nového Roberta Mathewsa, ktorý zovrie prsty v päsť a vytvorí bielu domovinu.
Pamätajte, že najväčší problém je zušľachtenie, uchovanie a pretrvanie našej Rasy. Ak Rasa umrie, bude jedno prečo k tomu došlo, alebo čomu kto veril, kým tu bola. Opäť platí, jediná cesta ako prežiť je mať národ so všetkým, čo mu patrí.

11) Tvoje slová k mladšej generácii?

Som sakra hrdý a vážim si tých z mladej generácie, ktorí sú rasovo uvedomelí a aktívne sa zúčastňujú boja za 14 slov, sú súčasť môjho kmeňa, moja druhá rodina. Moja generácia to zahodila. Prežitie rasy je teraz v rukách vašej generácie, ktorá je vzdelanejšia v problémoch našej rasy a ste v lepšom súzvuku so 14 slovami ako naša generácia vo vašom veku. Úloha, ktorej teraz čelíte je skvelá úloha, ak vaša Rasa má prežit, musí byť zrodený nový biely národ. A ako všetky zrody, aj zrod nového národa príde s množstvom bolesti a krvi. Vaša geverácia, ak pristúpi k tejto úlohe a uspeje, zapíše sa do histórie nášho Rodu ako najväčšia biela generácia, ktorá kedy žila.

12) Záverečný komentár?

Chcem vám poďakovať za podporu, ktorej sa mi za tie roky dostalo, to je taká pomoc, ktorá mi hovorí, že moje obete neboli márne. Sláva vám a všetkým, ktorí aktívne pracujú na tom, aby sa 14 slov stalo realitou.

Richard Scutari

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s