Rozhovor s Richardom Scutarim

Posted: 12 februára, 2012 in osobnosti

Tento rozhovor som našiel na fóre stormfront a preložil z angličtiny, pochádza z roku 2007.

1) Federálni agenti uviedli, že organizácia Order by bola omnoho nebezpečnejšia, ak by si sa pripojil o rok skôr. Aká bola Tvoja pozícia v organizácii a čo nového si priniesol do Order, že mali také obavy?

Bol som prvý človek z rasového hnutia a jediný člen The Order umiestnený na FBI zozname desiatich najhľadanejších ľudí. To sa stalo v čase, kedy som bol jediný člen Order, ktorý ešte nebol zatknutý. Pri zdôvodňovaní môjho umiestnenia na zoznam top hľadaných bola FBI veľmi kreatívna vo zveličovaní mojich vlastností. Ak by bola pravda desatina z toho, čo o mne napísali, bol by zo mňa zlý Hombre (filmová postava z roku 1967, niečo ako Chuck Norris). Či by bol Order nebezpečnejší keby som sa pridal skôr je čisto len ich dohad. Nemôžme vrátiť čas späť aby sme videli, či by to bola pravda.
Moja pozícia v ráde bola šéf bezpečnosti. Order sa transformoval na podzemnú organizáciu od polovice roku 1983. Ja som sa pridal v júni 1984, v čase kedy v ráde žiaden koncept bezpečnosti neexistoval, možnos výnimkou Andrewa Barnhilla a Brucea Pierca. Každopádne, dostal som titul šéfa bezpečnosti, pretože som vlastnil hlasový analyzátor stresu, ktorý som priniesol keď som sa pridal.
Čo sa týka nových vecí, ktoré som do rádu priniesol, je ich zopár, ale nič veľkého. Bol som potápač námorníctva trénovaný na demolácie. Rok po prepustení z námorníctva som strávil rok v Nigérii počas občianskej vojny. Som držiteľom 2. stupňa čierneho pásu v Hapkido, 1. stupňa čierneho pásu v Taekwondo a 2. stupňa hnedého pásu v kombinovanom Shuri-ryu a Gojo-ryu štýle. Písali, že som expert na strelné zbrane. To nie je celkom pravda, ale s niektorými som celkom dobrý. Bol som celonárodný inštruktor sebaobrany pre Americkú asociáciu pištolí a pušiek, odkiaľ pochádza niekoľko členov Order. Učil som sebeobranu bez zbraní rovnako ako útok pištoľami a puškami na viacerých výcvikoch hnutia na juhovýchode USA. V mojom rodnom meste Stuart na Floride som mal strelnicu, kde bol vítaný každý beloch, ktorý mal záujem o výcvik boja s puškou alebo pištoľou. Dokonca som mal kurzy pre deti, ako útočiť s pištoľou. Na začiatku 80.tych rokov som strávil nejaký čas v strednej Amerike, kde som robil telesnú stráž pre ľudí, ktorí viedli guerillové operácie proti sandinistom v Nikaraguy. Tieto operácie boli vedené z Costa Ricy a nemali nič spoločné s Contras vedených americkou vládou. Okrem týchto vecí si myslím, že nepriatelia majú obavy z mojej vrodenej schopnosti získať si ľudí a tých, ktorí si myslia, že sú múdrejší a schopnejší donútiť prehltnúť vlastné ego a pracovať spoločne na dosiahnutí spoločného cieľa a moje túžby a odhodlania smerujú k tomu, splniť raz 14 WORDS.

2) Za aké “zločiny” si v súčasnosti väznený, aká je výska Tvojho trestu a aký je najskorší možný dátum Tvojho prepustenia?

Odpykávam si 20 rokov za účasť v zločineckej skupine, 20 rokov za zosnovanie zločineckej skupiny a 20 rokov za zastrašovanie. Po lopate povedané, odkrúcam si 60 rokov za účasť na pokuse ustanoviť bielu domovinu na severozápade USA. Bol som tiež súdený v Denveri, Colorado, za vraždu židovského rozhlasového hlásateľa a tiež v Ft. Smith, Arkansas, za spiknutie k vzbure proti vláde spojených štátov za cieľom ustanovenie pro-bielej vlády. Porota ma v oboch prípadoch uznala nevinným. Mám nové posúdenie v roku 2015. Ak mi nezrušia možnosť prepustenia za dobré správanie, musia ma pustiť v roku 2026, po odpykaní si 2/3 z môjho trestu.

3) Aký bol Tvoj život kým si sa pridal k Order?

Pred pridaním sa k rádu som bol šťastne ženatý. Mali sme jednu dcéru a moja najmladšia dcéra z prvého manželstva žila s nami. Moja najstaršia dcéra žila so svojou matkou. Moja prvá žena a ja sme ostali priateľmi a stále si raz začas napíšeme list.
Čo sa týka zamestnania – po prepustení z námorníctva som 12 rokov pracoval sko potápač na ropných plošinách v mori. Robil som okolo 150-180 dní do roka a mal dosť peňazí, aby som sa zvyšok roka mohol venovať svojim koníčkom – streľbe, bojovým umeniam a survivalovým aktivitám. V roku 1980 som skončil s potápaním a vrátil sa späť na Floridu, kde som začal s bratom podnikať v stavebníctve. Staval som domy do môjho pripojenia sa k rádu.

4) Aké dôvody Ťa viedli k pripojeniu k Order? Bol tam nejaký rozhodujúci faktor alebo okamih?

Bolo veľa dôvodov, prečo som sa pridal k rádu, ale asi najdôležitejší faktor, ktorý zapríčinil vznik Order a neskôr aj moje pripojenie sa, bola ZOG vražda Gordona Kahla. Po nej bola atmosféra v krajine zrelá na odpoveď. Bol som prekvapený, že k tomu neviedla už ZOG vražda Vicky a Sammyho Weaverovcov (viac https://nezaslepeni.wordpress.com/2010/08/26/osud-rodiny-randyho-weavera/). Po Kahlovej vražde som navštívil zopár mítingov rôznych zoskupení na juhovýchode, kde som niekoľko ľudí podrobil skúške na hlasovom analyzátori stresu. Niektorí z nich sa neskôr stali členmi rádu. V máji 1984 sa Andrew Barnhill vrátil na Floridu a navštívil ma. Povedal mi o skupine na severozápade, ktorá robí viac ako len hovorí. Presvedčil ma k letu do Washingtonu a prvému stretnutiu s Robertom Mathewsom. Do desiatich minút po príchode do Bobovho domu som ho otestoval cez môj hlasový analyzátor. O štyri dni neskôr som zložil prísahu a vstúpil do rádu.

5) Sú nejaké veci, ktoré ľutuješ a je niečo, v čom by si postupoval inak?

Jasné, že ľutujem. Ľutujem, že som stratil rodinu. Ľutujem, že hnijem vo väzení. Mrzí ma, že sme veci nerobili inak, ale nie že sme ich robili. Najviac zo všetkého ma mrzí, že Order neuspel pri plnení svojich cieľov. Aj keď mnohé ľutujem, nemám žiadne výčitky. Keď som sa rozhodol pridať k rádu, bol som si plne vedomý toho, čo toto rozhodnutie môže znamenať. Cítil som, že budúcnosť mojich detí a mojej rasy za to stojí.
Spojenie s rádom bolo súčasťou môjho osudu. Tiež mi to dalo tú česť byť súčasťou organizácie, ktorá dala svetu vedieť, že zatiaľ čo naša rasa smeruje k plánovanému vyhynutiu, sú tu tí, ktorí zasvätia všetko pre to, aby to odvrátili. Order možno nesplnil svoje cieli, ale jeho členovia priniesli obetu na oltár a Order dal život umierajúcemu rasovému hnutiu.

6) Aká je Tvoja súčasná situácia vo federálnom väzenskom systéme? Je tu nejaká cesta, ako Ti pomôcť?

Som v pred-prepúšťacej fáze vo Florence ADX, čo je superstrážené väzenie federálneho systému. V júni by mali byť papierové podklady na môj presun odoslané do regionálneho úradu. Ak budú schválené, mohol by som byť poslaný do normálnej väznice na konci júna alebo začiatkom augusta. Dúfam, že ma pošlú do novej basy na Floridu. Nevidel som sa s rodinou od roku 1988. Aj tak, podľa toho, ako ma federáli väznia (bol som stále na samotke alebo v superstráženom väzení počas 19 rokov môjho zajatia) tak ma asi pošlú do obyčajnej väznice oproti, kde bol väznený aj David Lane. Takto to federáli nebudú mať ďaleko pri mojom transfere.

Komentáre
 1. krkrt píše:

  V juni je s makkym I, “pay someone a visit” neznamena niekomu zaplatit navstevu ale jednoducho niekoho navstivit. A rozhovor je z roku 2007 =]

 2. nezaslepeni píše:

  nuž…. vďaka 😛

  • krkrt píše:

   Nie je zac, vdaka za clanok 🙂
   Panovi som pisal i ja avsak bez odozvy, ktovie kde list skoncil. Mozno len na moje nevhodne otazky nechcel reagovat 😕

 3. nezaslepeni píše:

  bude aj pokračovanie a plánujem tu dať toho viac o Order, ale kvôli robote a malému množstvu času to ide pomaly

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s