Proces s disidentmi v Rakúsku

Posted: 11 januára, 2013 in Nezaradené

Dnes pred súdom stanula trojica zadržaných rakúskych Nemcov, ktorých rakúske orgány krkolomne skonštruovanou obžalobou vinia za propagáciu národného socializmu prostredníctvom internetovej stránky Alpen-Donau.info na čele s Gottfriedom Küsselom.

Küssel bol uznaný nevinným za prevádzkovanie stránky, ale bol odsúdený za to, že bol jej „iniciátorom“ hlasovaním poroty v pomere 5:3. Bol odsúdený na 9 rokov väzenia. Rakúsky zákon Verbotsgesetz §3g hovorí, keď „sa iným spôsobom, ako je uvedené v § 3a-f dopustí propagovania nacionálneho socializmu“, bude potrestaný na 1-10 rokov. V prípade uznania za obzvlášť nebezpečného je trest v rozmedzí 9-20 rokov.

Küssel bol uznaný za obzvlášť nebezpečného a bol odsúdený na 9 rokov.

Felix Budin bol odsúdený za prevádzkovanie stránky a fóra na nej a pridali mu aj „salutovanie“ pred 15 ľuďmi na narodeninovej oslave. Bol odsúdený na 7 rokov porotou v pomere 6:2.

Wilhelm Christian Anderle, ktorý bol obvinený za registrovanie domény stránky bol odsúdený na 4,5 roka v pomere 6:2.

Všetci odsúdení podali odvolanie.

Ich zadržiavacia väzba od apríla 2011 sa im zaráta ako súčasť trestu.

Súdny proces bol plný nezrovnalostí. Už len to, že expert z Viedenskej technickej univerzity deň pred vydaním rozsudku poprel prevádzkovanie stránky Küsselom a povedal, že na to nie sú žiadne dôkazy. Väčšina policajtov z BVT (Bundesamt für Verfassungsschutz und Terrorismusbekämpfung – Federálna agentúra na ochranu štátu a boj proti terorizmu) nemala tušenie, čo na Gottfrieda našiť. Jedna úradníčka z BVT sa po súde vyjadrila, že pred procesom podpisovala papiere, na ktorých ona nepracovala a ani ich predtým nevidela.

Rakúsky štát, neschopný zakročiť proti bujnejúcim moslimským gangom, svojvoľnému porušovaniu zákonov imigrantmi, neschopný čeliť spoločenskému úpadku, albánskym dílerom drog, v zajatí homolobby a neschopný ponúknuť mladým generáciam perspektívu zdravého vývoja vlasti, takyto štát si kompenzuje frustráciu z vlastnej neschopnosti na slušných ľuďoch, milujúcich svoju zem, poctivo pracujúcich otcoch rodín.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s