Integrácia menšín – áno či nie?

Posted: 16 októbra, 2009 in spoločnosť

Predpokladám, že drvivá väčšina ľudí, ktorí práve čítajú tieto riadky si neželá prílev nových imigrantov do našej krajiny (poťažne do krajín susedných). Avšak zaujímalo by ma, aký majú čitatelia tohto blogu názor na riešenie situácie s prisťahovalcami, ktorí tu už sú, respektíve s cigánmi. Či je podľa nich menšie zlo ich “poeurópčenie” alebo ponechanie súčasného divokého stavu.

Hlasovanie som zámerne uviedol pred samotný článok, aby som svojim názorom neovplyvňoval objektivitu hlasovania. Ja osobne som zvolil poslednú možnosť. Mnohí zrejme namietnu, že je nelogické nevyužiť potenciál lacnej pracovnej sily a v prípade plnej zamestnanosti neprispôsobivých menšín (pretože teraz vôbec nehovorím o civilizovaných a kultúrne nám blízkych menšinách ako napr. maďarská či rusínska menšina) by štát ušetril značné množstvo peňažných prostriedkov. Hoci bohaté skúsenosti jasne naznačujú, že sa jedná o cestu nereálnu (len mizivé percento z tejto skupiny ľudí je ochotné a schopné sa zamestnať), považoval by som túto cestu za najhoršie možné riešenie. Pri integrácii geneticky a kultúrne nám diametrálne odlišných etník by totiž došlo k asimilácii značnej časti z nich a k početným zväzkom medzi Slovákmi a inorasovými prisťahovalcami, čo by malo za následok značnú zmenu genofondu nášho národa. Hoci nie som vyštudovaný genetik, na základe svojich skromných poznatkov si dovoľujem usúdiť, že by sa s najväčšou pravdepodobnosťou jednalo o trvalú zmenu nášho genofondu do stavu, aký si nikto biely neželá a v prípade masového efektu by krajine hrozil civilizačný pokles. Preto považujem relatívne separované spolužitie s prisťahovalcami za relatívne lepšie provizórium ako ich socializáciu a včlenenie do spoločnosti.

Juraj

Komentáre
  1. DOMINIK POPADAK píše:

    podla mna by sme nemaly priimat viacej romov ? je ich tu dost a nedost ze sa mnozia neskutocne rychlo le len otazka casu kedy ich bude viacej ako nas a to uz bude totalny koniec

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s