Zderstvo v mene solidarity

Posted: 18 novembra, 2010 in ekonómia

Dlhé roky sme svedkami deficitného štátneho rozpočtu napriek tomu, že podľa všetkého by mal náš štát hospodáriť minimálne obstojne. Veď predsa za minulé roky predal majetok ohromnej hodnoty, občania sú zdaňovaní priamo i nepriamo (19% z toho čo zarobia a tiež 19% toho čo minú ide štátu) a naše školstvo, zdravotníctvo a iné verejné statky sú vydržiavané vo vcelku skromnom štandarde. Všetko nasvedčuje tomu, že takýto štát má predpoklady na minimálne vyrovnané hospodárenie.

Avšak v reáli sa stretávame s každoročným deficitom. Štát minie viac ako vyberie na daniach a na vykrytie tejto straty si musí požičať za úrok, čím sa strata ešte o niečo zvýši. Krajina sa dostáva z roka na rok do čoraz väčšieho dlhu napriek neustálym opatreniam s cieľom šetrenia. Logicky sa tak tlačí von otázka: kde teda to kvantum peňazí mizne?

Keďže nás štát oberá o značnú časť našich zárobkov je prirodzené že nás (žiaľ len malú časť pracujúcich) zaujíma, čo sa s našimi peniazmi deje. Keďže služby, ktoré využívame my a naše rodiny (školy nemocnice parky) sú v zanedbanom stave, prirodzene pripadá žitie v takomto štáte ako dosť nevýhodný “obchod”. Štát totiž naše peniaze nepoužíva prioritne na to čo potrebujeme my, ale na výdavky vysokých papalášov a na kŕmenie cigánskych parazitov. To že je vysoko nemorálne nekontrolovane umožňovať populačný boom ekonomicky sterilnej skupiny a z daní vyzbieraných od státisícov obohacovať úzku skupinku vyvolených politikov podnikateľov a mediálnych magnátov (posúvanie štátnych zákaziek svojim známym za tučné bakšiše mnohotisícové odmeny či rozdeľovanie štátnych bytov svojim známym ako to predviedol nepriateľ národa starosta Petrek) je jedna vec. Druhá vec je to, že ak ponímame štát ako dobrovoľnú zmluvu medzi vládou a občanmi, ktorí sa dorovoľne vzdávajú časti svojej slobody v záujme celku, tak si dovolím tvrdiť, že štát zmluvu porušil a vedome poškodzuje záujmy celku.

V prípade že nastane situácia kedy sa lotri priživujú a vyciciavajú na slušných ľuďoch, ako je tomu dnes, kedy tak činia paraziti zhora i zdola, majú títo ľudia právo na odpor. Prví nespokojní sa už ozývajú pod vlajkami Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorá je v politike na dlhé roky jedinou šancou na výraznejšiu zmenu k lepšiemu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s