Osud rodiny Randyho Weavera

Posted: 26 augusta, 2010 in história, spoločnosť

Keď sa v roku 1983 rodina bývalého vojaka a továrenského robotníka Randyho Weavera presťahovala do hôr v severnom Idaho, jednom z mála posledných belošských oblastí v USA, konala tak v nádeji, že unikne skazenému svetu a bude svoje deti vychovávať k čestnému životu a skutočným hodnotám, ďaleko od morálneho bahna multikultúrnych veľkomiest.

Weaverovci boli hloko nábožensky založení a podieľali sa na živote probelošského hnutia vo svojom okolí. Pravidelne sa zúčastňovali zhromaždení skupín Aryan nations, kde si aj Randyho Weavera vyhliadol vládny agent provokatér Kenneth Faderley, vystupujúci pod falošným menom, ktorý ho presvedčil ku kúpe dvoch brokovníc s hlavňou kratšou, ako bolo povolené podľa predpisov.

Táto skutočnosť sa stala základom obvinenia, na základe ktorého bol Randy Weaver zatknutý a bola mu ponúknutá spolupráca so systémom v pozícii informátora, ktorú zásadne odmietol. Následne bol stanovený dátum súdneho pojednávania, na ktoré sa mal Randy Weaver dostaviť vo veci nelegálneho ozrojovania. Randy Weaver systémom a vládou USA ako hrdý a slobodný biely muž pohŕdal a nedôveroval jej, opevnil sa vo svojom dome a ignoroval výzvy úradníkov. a pojednávanie sa nedostavil a styk s orgánmi odmietal.

Situáciu sa systém rozhodol riešiť násilným predvedením rebela pred súd. K jeho domu v horách vyslal komando žoldnierov, ktoré malo údajne za cieľ “prieskum”, no pre akciu platili zvláštne pravidlá, týkajúce sa použitia strelných zraní. V manuále pre akciu platilo, že je žiadúce použiť silu voči ozbrojeným osobám. (viac http://en.wikipedia.org/wiki/Ruby_Ridge )

Akcia začala 21. septemra 1992, po brechaní psov, upozorňujúcich na prichádzajúce nebezpečenstvo sa vyšli pozrieť von, čo sa deje Randyho 14 ročný syn Sammy a 24 ročný rodinný priateľ a pomocník na statku Kevin Harris. Sammy skončil zastrelený ranou do chrbta. Rodina Weaverovcov sa napriek tomu odmietla vzdať a útokom federálnych agentov odolávala. Počas prestreliek bol zranený Kevin aj Randy a podarilo sa zastreliť jedného agenta. Na vzdorovaní útokom vládnyh ozbrojencov sa hrdinsky podieľala taktiež Randyho 16 ročná dcéra Sarrah.

22. 9. 1992 vzala Randyho manželka Vicky ich 10 mesačnú dcéru na terasu nadýchať sa trochu vzduchu. Akonáhle vyšla z dverí, vládny sniper vystrelil a zasiahol ju do hlavy. Dieťa spadlo z nevládnych rúk na podlahu, ktorá sa pokrývala krvou jeho matky. Niekoľko dní potom sa preukázateľne chodili zvyšku rodiny systémoví vyjednávači posmievať zo smrti Vicky, aby zlomili ich psychiku. Po 10tich dňoch na miesto systém poslal Randyho bývalého veliteľa z vojny, aby ho presvedčil ku kapitulácii. Zlomený Weaver sa nakoniec vzdal.

Tento príbeh sa reálne stal a žiaľ, nie je jediným. Systém, ktorý sa pýši ochranou všetkých rás okrem tej našej neváhal, neváha a nebude váhať použiť aj tie najdrastickejšie metódy. Je vyvraždenie polovice rodiny adekvátnou pomstou za držanie zbraní, ktoré nejaké byrokratické predpisy nepovoľujú adekvátnym použitím štátnej moci alebo tyraniou, ktorá si zaslúži byť zvrhnutá? Ja sa prikláňam k druhej možnosti.

They killed his son, they killed his wife as she held their youngest kid
the sniper knew what he was aiming at, but he is not at fault
protection from the iron heel no justice for us.

Komentáre
  1. […] odpoveď. Bol som prekvapený, že k tomu neviedla už ZOG vražda Vicky a Sammy Weaverovcov (viac https://nezaslepeni.wordpress.com/2010/08/26/osud-rodiny-randyho-weavera/). Po Kahlovej vražde som navštívil zopár mítingov rôznych zoskupení na juhovýchode, kde som […]

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s