Otázka diskriminácie v oblasti sociálnej podpory

Posted: 10 októbra, 2009 in právo, spoločnosť

Obľúbeným tvrdením „demokratov“, „humanistov“ a ich nátlakových skupín je, že pri poberaní sociálnych dávok by nikto nemal byť diskriminovaný a čím je niekto vo väčšej núdzi, tým väčšia podpora by mu mala prislúchať.

Táto fráza pri zavedení v praxi splodí tak tragické dôsledky, aké máme možnosť sledovať v súčasnej dobe. Sociálne byty, podpory v nezamestnanosti, detské prídavky a množstvo iných platieb plynie vrstvám s mizivým ekonomickým potenciálom. Dlhodobo nepracujúci, vychovávajúci početné potomstvo bez akýchkoľvek hygienických či pracovných návykov, s takmer nulovou disciplínou a pochybnou morálkou sú tými, ku ktorým je súčasný sociálny systém najštedrejší. Potomstvo nezamestnaných asociálov s nízkou inteligenciou pre štát predstavuje potenciálneho ďalšieho nezamestnaného, poberajúceho prostriedky zo štátneho rozpočtu. Štát tak miesto toho, aby tlmil počet asociálnych osôb podporuje rast ich počtu. Riešenie? My by sme navrhli sterilizáciu u osôb, ktoré preukázateľne dlhodobo nepracujú a nevyvíjajú snahu o zamestnanie sa, žijú v dezolátnych podmienkach a splodenie detí takýmito osobami pre štát nepredstavuje nijaký prínos. Do úvahy by som ako priťažujúcu okolnosť bral kriminálne sklony, najmä krádeže, lúpeže, vraždy a znásilnenia. Takýmto postupom by štát z dlhodobého hľadiska ušetril značné prostriedky jednak priamo v dôsledku zníženia počtu poberateľov sociálnych dávok a sekundárne v dôsledku zníženia kriminality, zníženia počtu objektov zdevastovaných takýmito osobami a podobne.

Ak pri poskytovaní podpory berieme nejaký faktor do úvahy a podľa toho sa rozhodujeme o jej poskytnutí, jedná sa o diskrimináciu. Diskriminácia na základe objektívnych skutočností nie je nijak nespravodlivá. Podpora najspodnejších vrstiev spoločnosti, vedúca k ich nezáujmu o prospešnosť spoločnosti a nekontrolovateľnému zvyšovaniu ich počtov je cestou do slepej uličky. Čím skôr sa na riadiace funkcie v štáte dostanú tí, ktorí tento problém majú záujem riešiť, tým bude riešenie menej bolestivé.

Pozitívnu diskrimináciu by som naopak zaviedol pre potomstvo rodičov, ktorí stabilne pracujú, vytvárajú pre spoločnosť hodnoty a žijú v sporiadaných podmienkach. V takomto prostredí vychovávané dieťa je pre národné hospodárstvo potenciálnych dobrým pracovníkom. Takéto dieťa chodí do školy a vzdeláva sa, doma si osvojí slušné správanie a dobré pracovné návyky a je požehnaním pre ekonomiku. Dobrých zamestnancov je totiž v súčasnej dobe akútny nedostatok. Investícia do takéhoto dieťaťa sa štátu niekoľkonásobne vyplatí. Dnes však máme možnosť vidieť, že práve takéto rodiny majú klesajúcu tendenciu počtu detí. Môže za to zle nastavený sociálny systém, v ktorom sú takéto rodiny zaťažené vysokými daňami a nemajú prakticky nijaké výhody. Bytová otázka takémuto stavu taktiež prospieva, bývanie je v súčasnosti neúmerne drahé a nádej na poskytnutie štátneho bývanie majú takmer výlučne len spomínaný asociáli.

Nami navrhovaným riešením je v rodinách, kde majú obaja partneri stredoškolské vzdelanie, stabilné zamestnanie a usporiadané pomery podporiť príchod nových detí na svet. Odporúčame najmä daňové úľavy, ale aj priame príspevky. Takýmto postupom by spoločnosť postupom času zvíťazila nad nepriaznivým demografickým vývojom a prispela by k vyššej výkonnosti ekonomiky zvyšovaním kvality pracovnej sily.

Myslíme, že nami navrhované riešenia nie sú nijako nespravodlivé a neprinášajú obmedzenia nikomu, kto by si to nezaslúžil.

redakcia

Komentáre
  1. Evka píše:

    Dobry clanok,,,pacia sa mi vsetky clanky na tejto stranke,,,,,,Ale smutne je ze tato otazka sa asi ani nikdy nevyriesi:(

  2. Kudry píše:

    Tato otazka by sa možno vyriešila zmenou v politických kruhoch. Lebo terajšia vláda sa stará hlavne o svoje platy a na občanov sa vykašlú.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s