Územie krajiny bolo riedko obývané černošskými kmeňmi. Koncom 19.ho storočia začalo byť kolonizované belochmi z Veľkej Británie a Holandska pod vedením Britskej Juhoafrickej spoločnosti. Od roku 1902 sa tu začala uplatňovať rasová separácia černošského a belošského obyvateľstva vo verejnom živote. Po páde britského impéria krajina v roku 1966 pod vedením farmára Iana Smitha vyhlasuje nezávislosť. Za rasistický režim sú na krajinu uvalené sankcie a nie je uznaná OSN. Napriek tomu sa belochmi vedenej krajine podarí dosiahnuť vybudovať vyspelú civilizáciu. Úroveň vtedajšej Rodézie môžete vidieť na tomto videu:
Černošské obyvateľstvo však neustále trvalo na prevzatí moci. Napriek obrovským ústupkom v roku 1976, kedy si belosi ponechali len štvrtinu parlamentných kresiel, negroidné obyvateľstvo neustále trvalo na totálnom prevzatí moci. Na rodézsku vládu bol vyvíjaný ustavičný nátlak svetovej verejnosti a britskej vlády, bývalej koloniálnej mocnosti v tomto priestore. Osamotená belošská menšina mala podporu len u JAR. Krajina upadla do chaosu a občianskej vojny medzi belochmi a čiernymi vzbúrencami. Pár záberov z bojov môžete vidieť na videu:
18. apríla 1980 sa krajina dostáva úplne pod nadvládu černochov, mení názov na Zimbabwe a premiérom sa stáva Robert Mugabe. Občianska vojna pokračuje aj po porážke belochov bojmi medzi černošskými frakciami. V tomto období dochádza k exodu 160 000 belochov do probelošskej Juhoafrickej republiky. Po utíchnutí bojov dochádza k brutálnemu násiliu namierenému voči belochom, ktorí ešte v krajine ostali. Ešte v roku 1997 jedno percento belošskej populácie tvorilo takmer 70% HDP Zimbabwe, tamojší bieli farmári patrili k najkvalifikovanejším na svete a krajina zásobovala potravinami celú subsaharskú Afriku. Pod vedením Mugabeho vlády došlo k masovému vyháňaniu bielych farmárov, spojeného s vraždením, lynčovaním, znásilňovaním, mučením a hanobením mŕtvol. Farmy boli následne vyrabované, rozkradnuté a celkom znivočené. Prevzatie hospodárstva Zimbabwe černochmi malo ničivé následky. Hospodárstvo krajiny sa dostalo do štádia kolapsu a krajinu zachvátila hyperinflácia. Hladomor a úplný krach finančného systému boli dôsledkom vyvraždenia a vyhnania miestnych bielych osadníkov.
Ukážka násilia páchaného v Zimbabwe. Obrázky umučených bielych nie sú vhodné pre malé deti!
Bandera