Opäť dvojitý meter a farizejskosť Izraela

Posted: 29 júla, 2009 in spoločnosť

V dôsledku vojnových konfliktov v Sudáne a Eritrey začínajú zúfalí utečenci putovať cez púšť do Izraela. Napriek veľmi prísnemu zákonodarstvu v tejto oblasti začínajú pre Izrael títo obyvatelia predstavovať vážny problém.

Všetky prosionistické médiá (teda úplne drvivá väčšina) informujú o hrozbe masovej imigrácie, ohrozeniu židovského charakteru štátu, záťaže pre sociálny systém a podobne. Avšak o koľko rozdielny je ich prístup pri posudzovaní rovnakej situácie v našich krajinách! Vtedy sa nestarajú o to, aké dôsledky to bude mať pre našu spoločnosť, aký bude nárast kriminality a počtu asociálov, vtedy sa nestarajú o to, aká to bude záťaž pre náš sociálny systém či rozšírenie moslimského fundamentalizmu. Nie ohrozovanie, ale vyslovene likvidovanie charakteru našich štátov vtedy nekritizujú, ale naopak vychvaľujú ako budovanie multikultúrnej spoločnosti. Médiá posudzujú dve rovnaké situácie úplne odlišným metrom.

Izrael má najprísnejšie zákony týkajúce sa imigrantov. Jediní možní prisťahovalci sú ľudia židovského pôvodu, pre ostatných je táto krajina uzavretá. Nelegálnym imigrantom v Izraeli hrozí väzenie. Aký to rozdiel oproti našim krajinám, kde sa nelegálni imigranti nazývajú „utečenci“ a sú im stavané azylové domy, kde si v pohodlí žijú z našich daní a najväčšími ochrancami ich práv sú sionistami platené občianske organizácie. Tí istí, ktorí hovoria o potrebe zastavenia imigrantov smerujúcich do Izraela a potrebe ochrany židovského charakteru štátu nám kážu o potrebe prijatia čo najväčšieho počtu imigrantov. Viete si predstaviť, keby nejaký európsky štát rozhodol o potrebe ochrany belošského charakteru svojho štátu a o tom, že bude prijímať len prisťahovalcov európskeho pôvodu? Ako by vtedy kričali títo ochrancovia Izraela?

Ako vidíte, Izrael nestojí o žiadnu multikultúru a pomoc imigrantom. Avšak jeho poslovia v našich krajinách nás nehanebne presviedčajú o tom, že pre nás je to dobrá cesta. A kvôli mediálnej totalite a neslobode vyjadrovania sa im to čiastočne darí.

Bandera

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s